Uzmanlar

Ömer Coşkun-Keçi Boynuzun Faydaları nelerdir?

Dr.Ömer Coşkun-Keçiboynuzunun Faydaları

Dr.Ömer Coşkun’un İshal,Kabızlık,Nefes Darlığı,Guatr başta olmak üzere bir çok rahatsızlığa iyi geldiğini belirttiği keçiboynuzunun faydalarını şöyle sıralıyor..

 

Keçi Boynuzu İshal Kesicidir…

Çocuklarin ve yetişkinlerin ishallerinin durdurulmasında keçiboynuzu ideal bir destekleyicidir. ( İshal nasıl kesilir? İshal tedavisi konulu tüm yazılar için tıklayın )

Keçi Boynuzu Toksin Atıcıdır…

 

Dr.Ömer Coşkun Keçiboynuzunun içeriğindeki lignin ve pectin miktarlarının ilginç bir dengeyle kurulu olduğunu mesleği gereği veya çalisma ortamlarından dolayı ağır-metal ya DA radyoaktif madde alımına maruz kalanlara veya ağır sanayi bölgesinde yaşayanlara keçiboynuzu tüketimine önem vermelerinin gerekliliğini vurguluyor.

Kansızlığa iyi gelir…

Dr.Ömer Coşkun aç karnına tüketilen Keçi boynuzu pekmezinin kansızlığa iyi geleceğini belirtiyor.


Keçi boynuzu Şeker Hastalığındaki Önemi

Eğer, şeker hastası iseniz, hiç çekinmeden günde birkaç tane çig olarak keçiboynuzu tüketilmesini,kan şekerini yükselmemesinde yardımcı olacağını belirtiyor.

Keçi Boynuzu Kürü Kabızlığa iyi gelir…

Keçiboynuzu sağlıklı ve dengeli beslenmede çok önemli bir yeri vardır. Çok düşük oranda yağ içermekte olup,düşük kalorilidir.Yenildiği zaman insanı uzun zaman tok tutar. Eskiden beri bilinen olumlu yönleri vardır. İshale karşi mükemmel takviyedir. Kabızlık şikâyeti olanların da tüketmesi gereken bir meyvedir. Belirli bir dönem keçiboynuzu tüketenler, sindirim sistemlerinin nasıl harekete geçtiğini ve kabızlık problemlerinin de yavaş yavaş ve düzenli bir şekilde nasıl ortadan kalktığını hayretle görebileceklerdir. Kısaca, hem ishal hem de kabızlık şikâyetlerine karşi kullanılır.

Keçi Boynuzu Nefes Darlığı ve Guatr ada iyi geliyor...

Keçiboynuzunun en özelligi nefes darlığına karşi oldukça etkili olmasıdır. Keçiboynuzunun nefes darlığına karşi etkili olan etkin maddesi hemen hemen başka hiçbir bitkide bulunmamaktadır. Bu etkin madde aynı zamanda bazı alerjik astım rahatsızlıklarında öylesine etkilidir ki, kullanmaya başladıktan hemen sonra sonuç almak mümkün olabilmektedir. Ayrıca alerjinin neden olduğu nefes darlığı problemlerinde büyük bir başarıyla uygulanabilir. Alerjik nefes darlığı çeken bir çok insan tanıdım, bu insanlar yılın belli mevsimlerinde kortizon tedavisinden başka çare bulamıyorlardı. Öksürük krizlerinin nedenli şiddetli olduğunu anlatıyorlardı. Keçiboynuzunu önerdigim bu insanların çogu daha hemen ertesi gün rahatlamaya başladıklarını söylediler. Çocuklarda, keçiboynuzu (harnup) kürünü uygularken dikkat edeceğiniz en önemli nokta, günde bir defa ve sadece sabah kahvaltısı arasında tüketilmesidir. Ögle veya akşam uygulanmaması gerekir. Guatr rahatsızlığından dolayı nefes darlığı çekenler de bu kürden olumlu sonuçlar aldıklarını belirtmişlerdir.

 

Keçi Boynuzu Balgam söktürücü ve Astım için faydalıdır…

Akciğer ödemine karşi keçiboynuzunun desteği bulunmaz bir imkandır. Balgam söktürücü ve astıma karşi olan tedavi edici gücü çok fazladır.

Sigara içenler keçiboynuzu kürüne başladıktan bir kaç gün sonra nasıl balgam çikardiklarini hayretle gözleyebileceklerdir. Keçiboynuzunun, insanlığın korkulu rüyası olan akciğer kanserini önledigini gördüğüm zaman, heyecanımdan günlerce uyku uyumadığımın farkına bile varmamıştım. Keçiboynuzu, akciğer kanserini önleyen mükemmel bir meyvedir. Bu özellik aynı zamanda taze sıkılmış havuç küründe de bulunmaktadır. Sigara içenlerin zaman zaman keçiboynuzu kürünü

uygulamalarında, akciğer kanserine karşi önleyici gücünden dolayı büyük faydalar sağlamış olacaklardır. OGG1 enziminin diğer bir özelligide DNA’ yı tamir etme özelliginin olmasıdır.

 

Keçi Boynuzu Cinsel Gücü etkisi bulunmaktadır…

Dr.Ömer Coşkun,Keçi boynuzunun faydaları arasında sperm arttırıcı, sperm harekliliğini arttırıcı, iktidarsızlık sorununu çözücü olmasınında üzerinde duruyor.Ömer Coşkun

Etiketler:Ömer Coşkun,Ömer Coşkun keçi boynuzu,Ömer Coşkun keçi boynuzu pekmezi,keçi boynuzu neye iyi gelir,Ömer Coşkun keçi boynuzu kürü,keçi boynuzu nelere iyi gelir,keçi boynuzu nasıl kullanılır,keçi boynuzu kansızlık,keçi boynuzu akciğer kanseri,keçi boynuzu nefes darlığı,akciğer kanserine iyi gelen...

Google Reklamları
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !