Uzmanlar

Dr.Ömer Coşkun-Ebegümeci nelere iyi gelir?

 

Dr.Ömer Coşkun’un önerdigi Ebegümeci Kürü

Dr.Ömer Coşkun Eebegümecinin,Başta Akciğer kanseri olmak üzere,Soğuk algınlığı,NezleBoğaz ve Bademcik İltihapları,Öksürük,Ses Kısıklığı,Mide ağrıları ve bulantıları,Dişeti iltihaplanması,burun kanaması,egzama,gibi saymakla bitmeyen bir çok rahatsızlığa iyi geldiğini belirtiliyor.

 

 

Bu rahatsızlıkların yanı sıra cilt bakımında da iyi rol oynayan ebegümecinin tüketilmesi ile ilgili önerileri şunlar;

Ebegümecinin taze yapraklarının soğanla kavrulmasından sonra,pirinç eklenip yemek olarak tüketilebilir.

 

Birkaç ebegümeci yaprağı kaynar suda 10-15 dakika kadar bekletilip demlendikten sonra 5 saat bekletilip aç karnına çay olarak tüketilir.

  

Akciğer Kanserine iyi gelir…

Kaynamakta olan suyun içerisine bir tutam ebegümeci atılarak yaklaşik soğuyana kadar beklenir.Daha sonra demlenen ebegümeci suyu sabah ögle akşam olacak şekilde günde 3 ögün tüketilir.Ebegümeci kaynatılmaz,demlenir.Bu kür özellikle akciğer kanserinde etkilidir..

Dr.Ömer Coşkun sigarayı bırakanlarında ebegümeci tükettiklerinde 70 günde akciğerlerinin temizleneceğini belirtiyor.

Soğuk algınlığı ve Gribal Enfeksiyonlara iyi gelir..Nezle ve Öksürügü keser…

Çiçekleri,yaprakları veya kökü kaynatılıp,demlendikten sonra tüketilmesi önerilen bu çayin,Soğuk algınlığı ve gribal enfeksiyonlara çok iyi geldiği belirtilirken göğsü yumuşattığı,balgam söktürücü etkisi nedeniyle bronşite, nezleye,öksürüge,burun akıntısına,burun kanamasına,nefes darlığına,ses kısıklığına,boğaz ve bademcik iltihaplarına,iyi geldiği de ebegümecinin önemli faydaları arasında sıralanıyor.

Yaralar için ağrı kesicidir ve Egzamayı giderir.

Taze yaprakları lapa haline getirilir çiban veya yaraların üzerine bir tülbentle konulduğunda yaranın verdiği ağrıyı gidereceği belirtilirken,Aynı lapanın egzamalı bölgelerde de kullanımının iyi geleceği ekleniyor.

 

Mide bulantısı ve ağrılarına iyi gelir..

Faydaları sıralamakla bitmeyen Ebegümecinin bir diğer faydasınında mide rahatsızlıkları üzerinde olduğuna dair.Ebegümeci çayinin kullanımının mide bulantılarını ve ağrılarını önleyecegi belirtiliyor.Ömer Coşkun

Etiketler:Dr.Ömer Coşkun Ebegümeci,Ömer Coşkun ebegümeci neye iyi gelir,Ebegümeci çayı,Ömer Coşkun ebegümeci çayı,ebegümeci otu,ebegümeci çayı yapılışı,Ebegümeci otu nelere iyi gelir,Ebegümecinin faydaları

Google Reklamları
Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !